چه زمانی از قابلیت ANC در هدفون خود استفاده می‌کنید؟

اعضای باشگاه مشتریان هوآوی سلام!

ANC یا Active Noise Cancellation یک ویژگی رایج در حال حاضر حتی در هدفون های ارزان قیمت است. به طور خلاصه، ANC زمانی مفید است که می خواهید هنگام گوش دادن به موسیقی از شر صداهای پس زمینه ناخواسته خلاص شوید. بیشتر شما حتماً هدفون با ANC دارید یا قصد خرید یکی از آنها را دارید.

تصور کنید در حال انجام کارهای مهمی در خانه هستید و به هر دلیلی (کار ساختمانی در حال انجام است، سگ همسایه پارس می کند، خانه شما نزدیک جاده است و به همین دلیل صدای ترافیک، آزار دهنده است و …) با مشکل سر و صدا مواجه می شوید، کاری که معمولا در حالت عادی انجام می دهید این است که سعی کنید صداها را با عایق کاری اتاق یا گوش خود مسدود کنید. این کار، لغو صدای غیرفعال است. پس حذف نویز فعال یا ANC چیست؟ در ANC به جای مسدود کردن غیرفعال نویز، صدا به طور فعال ایجاد می شود تا نویز را لغو کند.

هدفون‌هایی با قابلیت حذف نویز فعال از یک میکروفون کوچک برای گوش دادن به صدای محیط در پس‌زمینه در قسمت بیرونی مجموعه هدفون استفاده می‌کنند. صداهای پس‌زمینه مانند ترافیک، موسیقی، افرادی که در مورد آن‌ها صحبت می‌کنند را دریافت می‌کند و آن‌ها را به هدفون می‌فرستد. این هدفون مجهز به مدار حذف نویز ویژه ای است که می تواند امواج صوتی مخالف صداهایی را که میکروفون دریافت می‌کند تولید نماید.

با گذر زمان به نظر می رسد که جهان آشفته تر و پر سر و صداتر می شود، فناوری خانه‌ها را پر سر و صداتر از همیشه می‌کند، قطارها و اتوبوس‌های شلوغ، و جاده‌های پر ازدحام و صدای ترافیک، رفت‌وآمدهای ما را پر سر و صداتر از همیشه می‌کند و بیشتر محل‌های کار آرامش کمی دارند. یافتن لحظات آرام و به دور از سروصدا برای سلامت و تندرستی کلی ما مهم است. کاهش میزان صدا در زندگی شما (به خصوص صدای بلند) به چندین روش به بهبود سلامت شما کمک می کند:

  • خطر کم شنوایی را به حداقل می رساند
  • کاهش فشار خون
  • کاهش ضربان قلب

هدفون‌ها یا هدفون‌های Active Noice Cancelling ارزان نیستند، اما راه‌حلی عالی برای خنثی کردن صدای پس زمینه در محیط‌های شلوغ به شمار می‌آیند. استفاده از هدفون های حذف کننده نویز فعال به محافظت از گوش های شما کمک می کند و استرس زندگی شما را به حداقل می رساند. هدفون‌های هوآوی در سری‌های مختلف از هوآوی FreeBuds 4i، FreeBuds SE و FreeBuds Pro گرفته تا نسخه‌های جدیدتر Huawei FreeBuds 5i، Huawei FreeBuds 5 و Huawei FreeBuds Pro 2 همه و همه مجهز به ANC هستند.

آیا تا به حال از هدفون های ANC استفاده یا تست کرده اید؟ اگر بله، تجربه خود را به اشتراک بگذارید.

 

266 0 0

ارسال دیدگاه‌