در صورت افتادن گوشی در آب چه کنیم؟

اعضای باشگاه مشتریان هوآوی به بخش [نکات و ترفندها] خوش آمدید! امروز اطلاعاتی در مورد مقاومت در برابر آب با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. باید توجه داشته باشید که حتی اگر گوشی شما خاصیت ضد آب خاصی مانند IP68 داشته باشد، ممکن است برای همیشه ضد آب نماند. ضدآب بودن می‌تواند به مرور زمان به دلیل استفاده معمولی، دمای آب، عمق آب و … کاهش یابد.
آیا می دانید برای جلوگیری از آسیب رساندن به گوشی خود فورا باید چه کاری انجام دهید؟ در ادامه نکات مهم مربوط به گوشی‌های ضدآب و ترفندهایی که در صورت اتفاق افتادن حادثه می‌توان از آنها کمک گرفت را مرور می‌کنیم:

هر یک از موارد زیر ممکن است بر ضد آب بودن گوشی تاثیر بگذارد:

• تلفن افتاده، ضربه خورده یا با جسم دیگری تماس پیدا کرده است.
• مایعی مانند آب صابون، ژل دوش، مواد شوینده، عطر، لوسیون یا روغن وارد گوشی شده است.
• گوشی در محیط هایی با دما و رطوبت بالا استفاده می‌شود، برای مثال در حمام یا سونای آب گرم

مواردی که پس از افتادن گوشی در آب می‌بایست در نظر بگیرید:

1. تلفن خود را حرکت یا تکان ندهید. در این صورت ممکن است مایع وارد قسمت های داخلی گوشی شود.
2. سعی نکنید گوشی خود را با سشوار، خشک‌کن یا هر وسیله دیگری که گرما تولید می کند خشک کنید. در این صورت، ممکن است مایع بیشتر وارد گوشی شما شود یا به دلیل گرما، قطعات گوشی آسیب ببیند.
3. گوشی خود را روشن نکنید. با این کار ممکن است به قطعات الکترونیکی داخل آن آسیب برسانید.

اگر آب وارد گوشی شما شد:

1. گوشی خود را در محیطی خشک و دارای تهویه مناسب قرار دهید و سطح آن را با دستمال کاغذی خشک کنید.
2. مطمئن شوید که گوشی شما خاموش است.
3. سیم کارت و کارت حافظه را بردارید.
4. تلفن و مدارک خرید خود را برای راهنمایی به مرکز خدمات مشتریان مجاز HUAWEI ببرید. از طریق تماس با شماره تلفن 021-42000 یا مراجعه به لیست مراکز ارائه دهنده خدمات پس از فروش هوآوی در محل سکونت خود، از کارشناسان و متخصصان مرتبط، کمک بخواهید.

اگر نوع خاصی از مایع داخل گوشی شما وجود دارد:

انواع خاصی از مایعات شامل اما نه محدود به چسب UV برای شیشه‌های حرارت دیده، الکل، محلول‌های شیمیایی (مایعات خورنده مانند اسیدها و هیدرات‌ها) و روغن (مانند روغن پخت و پز، سوخت و روان‌کننده ‌ها) و یا انواع خاصی از مایعات می‌توانند به شدت به اجزای گوشی آسیب وارد کرده و منجر به مشکلات عملکردی مانند نقص در راه‌اندازی، سیاه شدن صفحه نمایش و عدم عملکرد مناسب کنترلگر لمسی دستگاه شوند. در این صورت:
1. تلفن همراه خود را در محیطی خشک و دارای تهویه مناسب قرار دهید و سطح آن را با دستمال کاغذی خشک کنید.
2. مطمئن شوید که تلفن شما خاموش است.
3. سیم کارت و کارت حافظه را خارج کنید.
4. تلفن و مدارک خرید خود را برای راهنمایی به مرکز خدمات مشتریان مجاز HUAWEI ببرید. از طریق تماس با شماره تلفن 021-42000 یا مراجعه به لیست مراکز ارائه دهنده خدمات پس از فروش هوآوی در محل سکونت خود، از کارشناسان و متخصصان مرتبط، کمک بخواهید.

به طور کلی به یاد داشته باشید که گوشی خود را تا حد امکان از آب دور نگه دارید و هنگام شنا یا استحمام، گوشی را در معرض برخورد با آب قرار ندهید. اگر به مطالب مرتبط بیشتری علاقه دارید، فراموش نکنید که ما را دنبال کنید!

1068 1 0

ارسال دیدگاه‌