نکاتی برای بهبود عمر باتری گوشی‌های هوشمند

گوشی‌های هوشمند امروزی ممکن است چیپ‌ست‌های قدرتمندتر، صفحه نمایش بزرگ‌تر، بدنه نازک‌تر و اینترنت سریع‌تر داشته باشند، اما همه این امکانات هزینه دارد: عمر باتری کوتاه‌تر. با این حال، با رعایت نکات زیر می‌توانید عمر باتری گوشی هوشمند خود را افزایش دهید و دردسرهای مربوط به حمل پاوربانک‌های سنگین را کمتر کنید.

نمایشگر همیشه روشن یا Always On Display (AOD)

با نمایشگر همیشه روشن، می‌توانید صفحه نمایش خود را طوری تنظیم کنید که جزئیاتی مانند زمان، تاریخ و وضعیت باتری را حتی زمانی که خاموش است نشان دهد. برخی از الگوهای AOD حتی دارای جلوه‌های پویا هستند که باعث می شود صفحه آماده به کار شما واقعا جالب به نظر برسد.

با این حال، AOD  انرژی بیشتری نسبت به حالت عادی مصرف می‌کند. نکته‌ای که می‌توانید برای جلوگیری از تخلیه سریع باتری گوشی خود از آن استفاده کنید، برنامه ریزی زمان های AOD است. به عنوان مثال، می‌توانید AOD را بین ساعت 8 صبح تا 10 شب تنظیم کنید تا زمانی که شما خواب هستید و نیازی به آن ندارید، به طور خودکار خاموش شود.

داده‌های تلفن همراه

هنگامی که با استفاده از داده‌های تلفن همراه به اینترنت دسترسی دارید، قدرت سیگنال و انتقال داده هر دو بر عمر باتری تلفن شما تأثیر می‌گذارد. هنگامی که گیرنده سیگنال تلفن شما مجبور است با سیگنال‌های ضعیف مقابله کند، به میزان قابل توجهی انرژی بیشتری مصرف خواهید کرد، و همچنین باتری شما در هنگام آپلود یا دانلود فایل های حجیم سریعتر تخلیه می شود.

توصیه می‌کنیم از مرورگر داخلی گوشی استفاده کنید، زیرا برای صرفه جویی در مصرف برق دستگاه شما بهینه شده است. همچنین، زمانی که نیاز به انتقال فایل دارید، سعی کنید این کار را در مناطقی با سیگنال‌های قابل اعتماد انجام دهید.

عکس‌ها، ویدیوها و تماس‌های تصویری

الگوریتم‌های ارائه شده توسط واحد پردازش گرافیکی (GPU) گوشی شما زمانی عالی هستند که می خواهید تصاویر و ویدیوها را به سرعت پردازش کنید، اما باتری شما را نیز خالی می کنند. وقتی عکاسی می‌کنید ، فیلم ضبط می‌کنید و تماس‌های ویدیویی برقرار می‌کنید، دوربین شما و همچنین واحد پردازش مرکزی (CPU) و GPU باید با هم کار کنند و این کار انرژی بیشتری مصرف می‌کند.

یک ترفند برای صرفه جویی در مصرف انرژی این است که ویژگی روشنایی خودکار گوشی خود را فعال کنید. وقتی این تنظیم فعال است، روشنایی صفحه شما به جای اینکه فقط روی یک تنظیم روشنایی بالا بماند، با نور محیط شما سازگار می شود. فراموش نکنید زمانی که عکس یا فیلم نمی‌گیرید دوربین خود را ببندید و صفحه را قفل کنید!

تماس‌ها

در طول مکالمه، فرکانس رادیویی، صفحه نمایش، میکروفون و بلندگوهای تلفن شما باید به طور مداوم با هم کار کنند که این کار به سرعت شارژ گوشی را تخلیه می‌کند. زمانی که تلفن شما نیاز به جستجوی سیگنال پایدارتری برای اتصال به آن داشته باشد، این امر تشدید می شود.

برای افزایش عمر باتری گوشی خود، سعی کنید همیشه در مکان هایی با سیگنال خوب صحبت کنید. همچنین می‌توانید هنگام مکالمه صوتی، صفحه نمایش خود را خاموش کنید و از هدفون برای کاهش مصرف انرژی میکروفون و بلندگوها استفاده کنید.

قطار سریع السیر

هنگامی که در قطار پرسرعت هستید، تلفن شما باید دائماً بین ایستگاه‌های پایه جابه‌جا شود تا به شبکه تلفن همراه متصل بماند. به‌علاوه، اگر داده‌های تلفن همراه را فعال کرده باشید، تلفن شما همیشه در جستجوی بهترین سیگنال است که انرژی را بسیار سریع‌تر تخلیه می‌کند، حتی اگر واقعاً به شبکه‌هایی که پیدا می‌کند سوئیچ نکند.

توصیه می‌کنیم زمانی که از داده‌های تلفن همراه استفاده نمی کنید، آن را غیرفعال کنید.

عمر باتری طولانی‌تر همیشه یکی از مهمترین ویژگی‌هایی است که افراد در گوشی‌های هوشمند به دنبال آن هستند، زیرا گوشی‌های ما نقش مهمی در زندگی روزمره ما دارند. این نکات برای مدیریت انرژی باید به شما کمک کند تا از باتری خود بیشترین استفاده را داشته باشید.

 

75 0 0

ارسال دیدگاه‌