پنل اعلان و کنترل پنل در EMUI 12 از هم جدا شده اند!

آیا جدا کردن پنل اعلان از کنترل پنل در EMUI 12 واقعا ایده خوبی بود؟ نظر شما در مورد این تغییر چیست؟

 

پنل اعلان و کنترل پنل در نسخه‌های قبل از EMUI 12 یک واحد بودند. در EMUI 12، نحوه نمایش پنل اعلان و کنترل پنل زمانی که از بالای صفحه به پایین بکشید بسیار متفاوت است. برای دسترسی به پنل اعلان، می‌توانید از سمت چپ صفحه به پایین بکشید یا برای دسترسی به کنترل پنل، از سمت راست صفحه به پایین بکشید. کدام رابط بهتر است؟ این موضوع می‌تواند بسته به سلیقه کاربران متفاوت باشد.

 

در EMUI 12، علاوه بر کلیدهای میانبر موجود، Device+ و کنترل پنل صوتی به کنترل پنل اضافه شده است. اگر پنل اعلان و پنل کنترل یک واحد باقی بمانند، نمایش پیام‌های اعلان، کلیدهای میانبر و Device+ روی صفحه مشکل خواهد بود. در عوض، رابط ممکن است نیاز داشته باشد که برای دسترسی به آنها، انگشت خود را بکشید یا اسکرول کنید. با توجه به پیچیدگی این عملیات، احتمالاً فکر می کنید که رابط کشویی از هم گسیخته و غیرقابل استفاده است. حتی یافتن یک کلید میانبر نیز یک چالش بزرگ خواهد بود.

در مقابل، زمانی که پنل اعلان و کنترل پنل روی دو صفحه متفاوت از هم جدا می شوند، تنها کاری که باید انجام دهید این است که برای مشاهده اعلان ها، انگشت خود را در سمت چپ صفحه به پایین بکشید، یا برای دسترسی به کنترل پنل، از سمت راست به پایین بکشید. فعال کردن یا ویرایش کلیدهای میانبر مطابق با نیازتان و استفاده از Device+ بسیار آسان است. می‌توانید در قسمت خالی بالای پنل اعلان و کنترل پنل به صورت افقی بکشید تا به سرعت بین دو پنل جابه‌جا شوید. ممکن است به نظر برسد که ناحیه لمسی خیلی کوچک است، اما مهم است که به خاطر داشته باشید که یک محدوده بزرگ کشیدن افقی با حرکت کشیدن افقی برای پنل اعلان تضاد دارد. حرکات موجود برای کشیدن انگشت به راست برای حذف اعلان‌ها، و کشیدن انگشت به چپ برای نمایش گزینه‌های تنظیمات و حذف، تحت تأثیر قرار خواهند گرفت.

برای کاربرانی که اغلب با گوشی خود به موسیقی گوش می دهند، کنترل پنل صوتی به کار خواهد آمد، بدین ترتیب کاربران دیگر مجبور نیستند با باز کردن و خروج با یکسری برنامه‌های صوتی مختلف سر و کار داشته باشند. سوئیچ های میانبر جابجایی بین برنامه‌ها و انتخاب دستگاه های پخش را بسیار آسان تر می‌کند. در حال حاضر، تنها برنامه‌های صوتی شخص ثالث زیر از این ویژگی پشتیبانی می‌کنند: Deezer Music Player، Spotify، TIDAL Music، Anghami، Claro، JioSaavn Music و Yandex، اما انتظار می‌رود در آینده نزدیک برنامه‌های بیشتری از این ویژگی پشتیبانی کنند.

طبیعی است که تعجب کنید که چرا کنترل پنل صوتی، سوئیچ‌های Wi-Fi و بلوتوث در بالای صفحه کنترل نمی‌توانند سفارشی شوند. دو دلیل برای این موضوع وجود دارد. اول، زمانی که از بسیاری از ویژگی‌های مختلف استفاده می‌کنید، نیاز به فعال کردن Wi-Fi و بلوتوث دارید. روشن کردن این سوئیچ ها عملیات بسیار رایجی است. دوم، در مقایسه با سایر کلیدهای میانبر، کنترل پنل صوتی، Wi-Fi و بلوتوث شامل گزینه‌های بیشتری است که مربوط به برنامه‌های صوتی مختلف، شبکه‌های Wi-Fi و دستگاه‌های بلوتوث است. بنابراین، سه سوئیچ در منطقه بالا ثابت شده‌اند تا انتخاب و کنترل راحت‌تر را تضمین کنند.

اغلب اوقات، سیستم‌عامل‌ها در توسعه ویژگی‌های جدید متناسب با عادت‌های موقت کاربر به خطر می‌افتند. هوآوی با توسعه یک پنل نوتیفیکیشن و کنترل پنل کاملاً جدید که بر اساس تحقیقات گسترده در مورد ترجیحات و روانشناسی کاربر است، از این امر فاصله گرفته است. رابط به دو بخش مجزا تقسیم شده است، که باعث می شود تعاملات منطقی تر و ویژگی ها به وضوح قابل تشخیص باشند. در نتیجه، اکنون می‌توان عملیات بیشتری را در یک مرحله انجام داد. همچنین ویژگی Device+ وجود دارد که همکاری بی‌وقفه بین دستگاه‌ها را تسهیل می‌کند.

 

1247 1 0

ارسال دیدگاه‌