آیا از باتری گوشی هوشمند خود به درستی استفاده می‌کنید؟

آیا گاهی اوقات احساس کرده‌اید که عمر باتری گوشی هوشمندتان با گذشت زمان کاهش می‌یابد؟ این مورد ارتباط زیادی با عادات استفاده روزانه شما دارد.  بیایید بررسی کنیم تا ببینیم آیا عادات استفاده از باتری گوشی هوشمند شما سالم هستند یا خیر.

سوال 1: آیا از شارژر اصلی استفاده می کنید؟

 • بله: این عادت صحیح است و هیچ مشکلی وجود ندارد.
 • خیر: اگر شارژر غیر اصلی با پروتکل شارژ پشتیبانی شده توسط گوشی هوشمند شما مطابقت نداشته باشد، منجر به شارژ کم مصرف می شود و زمان بیشتری برای شارژ کامل نیاز خواهید داشت. علاوه بر این، اگر شارژر بی کیفیت باشد، حتی ممکن است به باتری گوشی هوشمند یا سایر اجزای دستگاه شما آسیب برساند.

سوال 2: آیا زمان خواب نمایشگر گوشی هوشمند شما روی 10 دقیقه تنظیم شده است؟

 • بله: بسیار پر مصرف است. تا زمانی که به صورت دستی آن را خاموش نکنید، نمایشگر تا 10 دقیقه روشن می ماند حتی اگر از آن استفاده نکنید و ناخودآگاه انرژی بیشتری مصرف خواهد شد.

خیر: توصیه می‌شود زمان خواب نمایشگر را در عرض 2 دقیقه تنظیم کنید. در صورت عدم استفاده، اجازه دهید گوشی هوشمند استراحت کند تا در مصرف برق صرفه جویی شود!

سوال 3: آیا هیچ وقت برنامه های در حال اجرا در پس زمینه را پاک نمی‌کنید؟

 • بله: اگر برنامه‌های پس‌زمینه را نبندید، برخی از برنامه‌ها حتی اگر از آن‌ها استفاده نکنید همچنان در پس‌زمینه اجرا می‌شوند و مصرف باتری گوشی هوشمندتان را تسریع می‌کنند. بنابراین، توصیه می شود برنامه های پس زمینه را به موقع پاک کنید.
 • خیر: پیشنهاد می شود برنامه های غیر ضروری را به سرعت ببندید، که نه تنها می تواند کارایی گوشی هوشمند شما را بهبود بخشد، بلکه باعث صرفه جویی در مصرف برق نیز می شود!

سوال 4: آیا قابلیت اتصال بی سیم شما همیشه روشن است؟

 • بله: اگرچه این عادت مرسوم و باعث راحتی است، اما مصرف انرژی بیشتری نیز دارد، زیرا در صورت عدم استفاده، به جستجوی سیگنال‌ها ادامه می‌دهد که منجر به مصرف انرژی می‌شود. توصیه می‌شود در صورت عدم استفاده آن را خاموش کنید.
 • خیر: توصیه می‌شود این ویژگی‌ها را زمانی که از آنها استفاده نمی‌کنید، طبق عادت‌های استفاده خود خاموش کنید.

سوال 5: آیا مدیریت راه اندازی برنامه را فعال کرده اید؟

 • بله: بسیار عالی!
 • خیر: این عملکرد می تواند به طور خودکار استفاده از برنامه ها را تجزیه و تحلیل کند و به طور موثر سلامت باتری شما را حفظ کند. توصیه می شود آن را فعال کنید.

سوال 6: آیا به طور مرتب سلامت باتری خود را بررسی می کنید؟

 

 • بله: آفرین! درست مانند بدن انسان، معاینات منظم می‌تواند به تشخیص زودهنگام مشکلات و انجام اقدامات مناسب کمک کند!
 • خیر: توصیه می‌کنیم این کار را به طور مداوم انجام دهید. فقط چند دقیقه طول می‌کشد تا سلامت باتری خود را در بخش تنظیمات بررسی کنید، که می تواند به حفظ سلامت باتری گوشی هوشمند شما کمک کند.

نکات صرفه جویی در مصرف برق گوشی‌های هوشمند

 1. از شارژر اصلی دستگاه استفاده کنید.
 2. زمان خواب نمایشگر گوشی هوشمند خود را روی 2 دقیقه تنظیم کنید. روش تنظیمات: Settings > Display & Brightness > Sleep.
 3. برنامه های پس زمینه را به موقع پاک کنید.

روش: وارد رابط مدیریت چند کار شوید، انگشت خود را به سمت بالا بکشید تا برنامه‌های غیر ضروری را ببندید، یا روی سطل زباله در پایین کلیک کنید تا همه برنامه‌های پس‌زمینه پاک شوند.

 1. هنگامی که از گوشی استفاده نمی کنید، ویژگی های اتصال بی سیم را خاموش کنید.
 2. مدیریت راه‌اندازی برنامه را فعال کنید: تنظیمات > برنامه و خدمات > مدیر راه‌اندازی > مدیریت همه به صورت خودکار.
 3. به طور منظم سلامت باتری گوشی هوشمند خود را بررسی کنید. روش مشاهده: تنظیمات > باتری > سلامت باتری، شارژ هوشمند و ظرفیت باتری هوشمند را فعال کنید.

 

 

77 0 0

ارسال دیدگاه‌