چند نکته در استفاده از NFC که ممکن است ندانید

بسیاری از گوشی‌های هوشمند و محصولات پوشیدنی هوآوی به ویژگی ارتباط میدانی نزدیک (NFC) مجهز هستند. اگر از محصولات مرتبط استفاده کرده اید، ممکن است قبلاً اصل کار آن را درک کرده باشید. Near Field Communication (NFC) یک فناوری است که ارتباطات بی سیم در فواصل کوتاه را امکان پذیر می‌کند. از طریق ارتباط بدون تماس NFC، دو دستگاه می‌توانند داده ها را در فاصله 4 اینچی از یکدیگر به صورت بلادرنگ انتقال دهند. توابع NFC می تواند شامل پرداخت موبایلی، تأیید هویت، شارژ مجدد کارت حمل و نقل، استعلام موجودی کارت حمل و نقل، انتقال داده و به اشتراک گذاری برنامه باشد.

انتقال فایل و پرداخت موبایلی

در مقایسه با انتقال فایل با استفاده از شبکه های داده یا Wi-Fi، استفاده از NFC برای انتقال فایل می تواند صرفه‌جویی بیشتری در زمان داشته باشد، زیرا سرعت انتقال آن می‌تواند تا 1 مگابایت بر ثانیه برسد و نیازی به کابل یا جفت شدن ندارد. باید اطمینان حاصل کنید که هر دو گوشی دارای عملکرد NFC هستند، سپس فایلی را که قرار است روی گوشی منتقل شود انتخاب کنید، “Huawei Share” یا “NFC” را فعال نمایید و برای انجام انتقال فایل، دستورات سیستم را دنبال کنید.

در مورد پرداخت موبایلی، سه نوع برنامه پرداخت پیش فرض وجود دارد: کیف پول هوآوی، سیم کارت و برنامه های پرداخت شخص ثالث. اگر Huawei Wallet را به عنوان برنامه پرداخت پیش‌فرض انتخاب کنید، باید کارت‌های بانکی و کارت‌های حمل و نقل سازگار با NFC را به کیف پول هوآوی اضافه کنید، سپس آن را به عنوان برنامه پیش‌فرض پرداخت در صفحه تنظیمات NFC تنظیم کنید. اگر سیم کارت را به عنوان برنامه پرداخت پیش‌فرض انتخاب می‌کنید، باید سیم‌کارت سازگار با NFC را در اسلات سیم‌کارت 1 قرار دهید (اسلات‌های سیم‌کارت 2 در اکثر مدل‌ها از NFC پشتیبانی نمی‌کنند)، سپس سیم‌کارت خود را به‌عنوان پرداخت پیش‌فرض NFC انتخاب کنید).  اگر می‌خواهید از یک برنامه پرداخت شخص ثالث به عنوان برنامه پرداخت پیش فرض استفاده کنید، باید مطمئن شوید که گوشی شما به اینترنت متصل و صفحه نمایش روشن است و موجودی حساب بانکی برای استفاده از آن برای پرداخت کافی است.

لطفاً توجه داشته باشید که وقتی سیم کارت یا برنامه پرداخت شخص ثالث را انتخاب می‌کنید، اگر دستگاه شما نسخه سفارشی شرکت مخابراتی است، باید سوئیچ‌های خواندن/نوشتن و نقطه به نقطه را به طور همزمان روشن کنید.

NFC در دستگاه‌های پوشیدنی هوآوی

می‌توانید از عملکردهای NFC برای تنظیم تصاویر در آلبوم گوشی به عنوان صفحه ساعت خود استفاده کنید. با آخرین نسخه Huawei Health، NFC را در تنظیمات ساعت > اتصالات بیشتر فعال کنید، سپس صفحه اصلی ساعت را لمس کنید و نگه دارید، روی گالری کلیک کنید، NFC را در تلفن خود فعال کنید، گالری را باز کنید، تصویر را انتخاب کنید، ناحیه NFC در مقابل صفحه ساعت قرار دهید. پس از تکمیل انتقال، تصویر به صفحه ساعت تبدیل می شود.

نکات دیگری برای استفاده از NFC وجود دارد که باید بدانید. به عنوان مثال، هنگامی که شارژ تلفن شما تمام می شود، اگر عملکرد NFC قبل از خاموش شدن تلفن فعال شده باشد و هنوز مقداری انرژی در باتری وجود داشته باشد، NFC همچنان به طور عادی کار می‌کند. علاوه بر این، برخی مناطق از NFC برای تأیید هویت پشتیبانی می کنند. اطمینان حاصل کنید که کارت با گوشی هوشمند سازگار است، کارت را در نزدیکی حسگر NFC روی گوشی هوشمند قرار دهید تا گوشی هوشمند به طور خودکار داده‌های روی کارت را بخواند و از شما برای تأیید هویت درخواست کند.

در ادامه به یکی دیگر از مهارت‌های کاربردی اما کمتر شناخته شده اشاره می‌کنیم:

زمانی که یک گوشی هوآوی با گوشی هوآوی دیگر یا تلفن اندرویدی مجهز به NFC تماس می‌گیرد، یک برنامه پرداخت مانند Wallet یا Google Pay راه‌اندازی می‌شود. گاهی اوقات، زمانی که گوشی هوآوی با آیفون لمس می‌شود، Apple Pay روی آیفون راه‌اندازی می‌شود. این دو حالت به این دلیل اتفاق می‌افتد که وقتی قفل گوشی شما آنلاک است و صفحه نمایش روشن است، سیگنال‌های NFC را ارسال می‌کند. هنگامی که تلفن سازگار با NFC دیگری در محدوده باشد، تلفن شما آن را به عنوان یک دستگاه POS شناسایی کرده و برنامه پرداخت را راه‌اندازی می کند. این ویژگی می تواند به شما کمک کند تا عملکرد پرداخت را سریع شروع کنید و اگر به آن نیاز ندارید، می توانید به سادگی از نوار وضعیت به پایین بکشید تا پنل اعلان باز شود و NFC غیرفعال شود.

شکی نیست که NFC یک ویژگی راحت و کاربردی است. از فناوری NFC با کیف پول هوآوی برای اضافه کردن کارت‌های بانکی، کارت‌های حمل و نقل، کارت های وفاداری و … خود استفاده کنید، می توانید آنها را در هر زمان و بدون اضافه کردن وزن اضافی با خود حمل کنید. با این حال، همه دستگاه‌ها از NFC پشتیبانی نمی‌کنند. هنگام انتخاب یک گوشی هوشمند یا ساعت هوشمند، می‌توانید با توجه به نیاز واقعی خود انتخاب کنید.

265 0 0

ارسال دیدگاه‌