ترفندهای عکاسی ماکرو با گوشی‌های هوآوی

اعضای باشگاه مشتریان هوآوی!

عکاسی ماکرو اساسا از فاصله بسیار نزدیک به سوژه عکاسی انجام می‌شود و جزئیات بسیار زیادی از سوژه را در عکس ثبت شده، نشان می‌دهد. با ما همراه باشید تا ترفندهای عکاسی ماکرو را با هم مرور کنیم!

مهمترین عوامل برای یک تصویر ماکرو عالی فوکوس، ترکیب‌بندی و میزان نزدیکی شما به سوژه است. حتی اگر یک عامل را از دست دهید، تصویر شما عادی و خسته‌کننده خواهد شد!

اصول اولیه قبل پرداختن به جزئیات:

  1. از آنجایی که عکاسی ماکرو همه چیز در مورد جزئیات از فاصله نزدیک است، قبل از کلیک کردن روی دکمه شاتر باید تمرین کنید که دوربین را ثابت نگه دارید. پس از فوکوس کردن، چند ثانیه نگه لنز را ثابت نگه دارید تا تصویری واضح بگیرید.
  2. هر چقدر هم که وسوسه انگیز و آسان باشد از حالت خودکار استفاده نکنید. اگر آماده آزمایش با تنظیمات نیستید، یک تصویر عالی را فراموش کنید. همین الان وارد حالت عکس حرفه‌ای یا Pro شوید. برای دسترسی به حالت عکس حرفه‌ای، انگشت خود را در برنامه دوربین به سمت راست بکشید.

روی AF کلیک کنید و MF [فوکوس دستی] را در حالت عکس حرفه‌ای انتخاب کنید.

 

فاکتورهای اصلی:

  1. نزدیکی به سوژه:

ماهیت یک تصویر ماکرو نزدیک بودن به سوژه برای دریافت جزئیات و عمق عالی در تصویر است. تا حد امکان به سوژه نزدیک شوید. دنیای کاملا متفاوتی در نمای نزدیک وجود دارد که عالی به نظر می رسد، پس به فصای بیرونی بروید و شروع به کاوش کنید!

  1. فوکوس:

یک تصویر ماکرو بدون فوکوس کامل بی فایده است. در حالت عکس حرفه‌ای یا Pro، فوکوس را به سمت چپ بکشید تا نزدیک ترین فوکوس ممکن را به دست آورید.

اکنون اسلایدر فوکوس (F) را به سمت راست حرکت دهید تا فوکوس واضحی روی سوژه خود داشته باشید. این نوار لغزنده مبتنی بر فاصله است، بنابراین شما باید تصمیم بگیرید که در کجا فوکوس خود را قفل کنید، جایی که بهترین جزئیات را دریافت کنید. نوار لغزنده Exposure Value[EV] را بر این اساس تنظیم کنید.

  1. ترکیب‌بندی

اکنون مهم‌ترین بخشی که اکثر عکاسان گوشی‌های هوشمند از دست می دهند، ترکیب بندی است! شما می توانید با نزدیک شدن به هر موضوعی به راحتی بر روی آن تمرکز کنید، اما برای به دست آوردن کادر عالی نیازمند تخیل و مهارت‌های خلاقانه است. قانون شست: پس زمینه نباید کسل‌کننده و باعث حواس‌پرتی باشد!

ترفندهای بیشتر:

  • از قانون یک سوم پیروی کنید – از چارچوب استفاده کنید و سوژه خود را در گوشه ها (راست یا چپ اما نه در وسط) قرار دهید. از قرار دادن سوژه خود در وسط که 99.99 درصد کاربران انجام می دهند خودداری کنید. این موارد تصویر را بسیار جالب تر می‌کند!

برای مثال تصویر بالا را مشاهده کنید، اگر شعله در وسط کادر قرار می‌گرفت، نسبت به حالت فعلی بسیار خسته‌کننده می‌شد.

هنگام شروع به کار، تنظیمات Grid را در دوربین روشن کنید («GRID» را انتخاب کنید، فقط انگشت خود را به سمت راست بکشید تا به صفحه تنظیمات دسترسی پیدا کنید. در نهایت به قانون یک سوم عادت خواهید کرد.

  • زوایای مختلف را آزمایش کنید – از کلیک روی عکس‌ها در همان زوایای خسته‌کننده‌ای که همه قبلاً روی آن کلیک کرده اند، دست بردارید و گوشی خود را در زوایای مختلف قرار دهید که در آن سوژه واضح به نظر می‌رسد و پس زمینه تار است که در عکاسی ماکرو واقعاً جالب به نظر می رسد.

 

 

28 0 0

ارسال دیدگاه‌