حالت مونوکروم دوربین در گوشی‌های هوآوی

هوآوی دوران استفاده از دوربین چندگانه خود را نه با لنز واید یا تله فوتو، بلکه با یک سنسور تک رنگ اختصاصی با مدل‌های زیر آغاز کرد: Huawei P9، Huawei P10، Mate 10 Pro، Mate RS و P20 Pro.

اگرچه لنز تک رنگ اختصاصی با معرفی سری Mate 20 حذف شد، یک فیلتر تک رنگ در منوی فرعی که توسط لایکا تنظیم شده بود، معرفی شد تا تفاوت کمتری نسبت به فیلتر اختصاصی داشته باشد.

برای دسترسی به حالت مونوکروم دوربین

  1. برنامه دوربین را باز کنید.
  2. از حالت عکس، برای دسترسی به موارد بیشتر، انگشت خود را به پایین (جهت افقی) یا به چپ (جهت عمودی) بکشید.
  3. روی نماد تک رنگ در گوشه بالا ضربه بزنید.
  4. از بین چهار حالت تک رنگ، عادی، دیافراگم، پرتره و حرفه ای انتخاب کنید.

حالت‌های مونوکروم

حالت نرمال معادل Auto در حالت رنگی است و به شما امکان می دهد مستقیماً سیاه و سفید عکس بگیرید. برای فوکوس ضربه بزنید و تنظیم نوردهی نیز در دسترس است.

حالت Monochromatic aperture یا دیافراگم تک رنگ همانند دیافراگم رنگی است. پس زمینه را محو کنید تا روی سوژه های خود تأکید داشته باشید.

با کمی تمرین می‌توانید پرتره‌های با کیفیت مستقیم سیاه و سفید بگیرید. جلوه‌های زیبایی و بوکه (تاری پس زمینه) نیز در این حالت موجود است.

این حالت همانند حالت حرفه‌ای (Pro) در رنگ، به تنظیماتی مانند سرعت شاتر، ISO، نورسنجی، ترکیب نوردهی و فوکوس دسترسی خواهد داشت.

عکاسی سیاه و سفید فنجان شاید گزینه انتخابی برای همه افراد نباشد اما نمی‌توانیم انکار کنیم که احساس جذابی از نوستالژی و بی‌زمانی را به مخاطب انتقال می‌دهد. عکاسی تک رنگ سخت است زیرا در هر موقعیتی کاربرد ندارد و ما بیشتر اوقات از حضور رنگ‌ها قدردانی می‌کنیم. با این حال درک تُن ها، کنتراست بین هایلایت‌ها و سایه‌ها می‌تواند به شما کمک کند یک عکس تک رنگ خیره کننده ثبت کنید.

 

177 0 0

ارسال دیدگاه‌