دستیار EMUI – پنج نکته برای رفع کمبود فضای ذخیره سازی تلفن

آیا تا به حال با کمبود حافظه مواجه شده اید، حتی در یک گوشی 128 گیگایابت رم؟ نکات زیر را برای بهینه‌سازی فضای ذخیره‌سازی تلفن بررسی کنید تا فضای کافی را به حالت گذشته باز گردانید.

❤ نکته 1: برنامه هایی را که کمتر استفاده می‌کنید حذف کنید.

نصب تعداد زیادی برنامه می‌تواند حجم زیادی از فضای ذخیره‌سازی سیستم را اشغال کند، بنابراین بهتر است برنامه‌هایی را که به ندرت از آن‌ها استفاده می‌کنید حذف کنید.  به Storage > CLEAN UP بروید تا داده‌ها را برای حذف پیدا کرده و انتخاب کنید.

❤ نکته 2: پشتیبان‌گیری از عکس‌ها و فیلم‌ها

عکس‌ها و فیلم‌ها می‌توانند بسیار ارزشمند باشند، اما در عین حال مقدار زیادی از فضای گرانبهای گوشی شما را اشغال می‌کنند. حذف آنها در بسیاری از موارد گزینه مناسبی نیست، بنابراین بهتر است در عوض با استفاده از ویژگی HUAWEI Cloud backup یا پلتفرم ذخیره سازی ابری دیگر از آنها نسخه پشتیبان تهیه کنید.

 

❤ نکته 3: فعال کردن به روز رسانی نرم افزار آنتی ویروس و اسکن آنلاین در Optimizer

برخی از وب‌سایت‌های برنامه، هنگام مرور، نشان می‌دهند که حافظه گوشی شما کم است و سعی می‌کنند شما را به دانلود برنامه‌شان ترغیب کنند که در واقع مخرب است. کافی است به Optimizer > Settings بروید و به‌روزرسانی نرم‌افزار آنتی ویروس و اسکن آنلاین را فعال کنید تا از چنین عوامل مخربی جلوگیری کنید.

❤ نکته 4: حذف کاربران فرعی

برای آزاد کردن فضای ذخیره‌سازی تلفن، می‌توانید به تنظیمات > کاربران و حساب‌ها > USERS بروید تا کاربران فرعی منسوخ را حذف کنید، یا به تنظیمات بروید تا هر فضای خصوصی را که ایجاد کرده‌اید و دیگر استفاده نمی‌شود، جستجو و پاک کنید.

 

❤ نکته 5: بازگرداندن گوشی به تنظیمات کارخانه (به یاد داشته باشید که از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید)

انباشته شدن داده‌ها و فایل‌های ناخواسته اجتناب ناپذیر است، اگر مدتی از تلفن خود استفاده کنید. اگر نادیده گرفته شود، می تواند منجر به کمبود حافظه و عدم پاسخگویی سیستم شود. یک راه حل مناسب، بازگرداندن گوشی به تنظیمات کارخانه است، پس از آن می توانید انتخاب کنید که حافظه داخلی گوشی خود را برای پاکسازی عمیق تر فرمت کنید، البته تنها زمانی که از اطلاعات شخصی خود از قبل نسخه پشتیبان تهیه کرده باشید.

 

 

 

 

468 1 0

ارسال دیدگاه‌