اصول پایه عکاسی با موبایل

اعضای باشگاه مشتریان و طرفداران هوآوی، سلام!

در هر کاری، این نکته بسیار مهم است که بدانید روشی که آن را انجام می‌دهید صحیح است یا خیر. همه ما می‌دانیم هیچ چیز آسان نیست و هر کاری که انجام می دهیم آبا واقعا قادر به انجام آن هستیم یا نه.

مشکلات مشابهی در عکاسی هم اتفاق می افتد، هیچ چیز به این راحتی که فکر می کنید نیست. هر کلیکی که باشد عکاسی نیست. این نکته معمولی ترین چیزی است که باید به آن توجه داشته باشید.

قوانین بسیار، روش‌های متعدد و دیدگاه‌های مختلفی برای عکاسی وجود دارد. این طور نیست که همه عکاس باشند و یا بتوانند همانند عکاس‌های حرفه‌ای، عکاسی کنند. این کار نیاز به صبوری زیادی دارد.

اجازه دهید برخی از قوانین عکاسی را با هم مرور کنیم:

قانون اول عکاسی

لنز دوربین خود را تمیز کنید

در حالی که ممکن است به این فکر کنید که چه نوع نکاتی برای عکاسی وجود دارد  اما اگر رک و پوست کنده باشیم، ماجراجویی کامل عکاسی شما به میزان دقیق پاک کردن لنز دوربین شما بستگی دارد. یادتان باشد که موبایل شما با همه چیزهای دیگر در جیب شما باقی می‌ماند و کاملاً واضح است که لنز دوربین، گرد و غبار می‌گیرد.

از Grid استفاده کنید

دوربین را باز و grid را فعال کنید. از چارچوب‌بندی به صورت موثر و کاربردی استفاده کنید و تصویر خود را بسازید.

چرا Gridها مهم هستند؟

این به این دلیل است که وقتی Gridها یکی هستند، می‌توانید خطوط عمودی یا افقی را در جایی که سرنخ‌ها عکس می‌گیرید، ببینید. و می توانید دوربین خود را بر این اساس تنظیم کنید تا یک کلیک عالی داشته باشید.

عکس‌های زیادی بگیرید

عکاسی عمدتا مرتبط با ثبت عالی‌ترین لحظه‌ها است. و احتمال کمی وجود دارد که در اولین تلاش به عکس بی نقص خود دست پیدا کنید. بنابراین، در گرفتن عکس‌های زیاد تردید نکنید. در نهایت می‌توانید عکس‌هایی که مورد علاقه‌تان نیست را حذف کنید اما اگر تنها تعداد محدودی عکس داشته باشید، با حدف عکس‌های ناخواسته، تنها پشیمانی برای شما باقی می‌ماند.

در حین عکاسی به این نکات توجه کنید:

قانون اعداد فرد

طبق این قانون، اگر از شیئی عکاسی می‌کنید، سعی کنید تعداد آن فرد باشد (1، 3، 5 و …). اعداد فرد تصویر بهتری شکل می‌دهند.

 

تقارن

ما به عنوان انسان عاشق تقارن هستیم، آگاهانه و ناآگاهانه از تقارن لذت می‌بریم و قدردانی می‌کنیم. به همین دلیل اگر بتوانید آگاهانه تقارن را در عکس‌های خود وارد کنید، آن شات به احتمال بیشتری، بهتر به نظر می‌رسد.

خطوط پیشرو

مورد بعدی استفاده از خطوط پیشرو در کادر شماست. ترفند این است که خطوطی را در قاب خود به صورت معماری یا غیره پیدا کنید که چشم شما را به سوژه مورد نظر هدایت می‌کند و از آن خطوط برای اشاره به سوژه و گرفتن عکس استفاده کنید.

زاویه و فوکوس

سعی کنید روی تصاویر از زوایای مختلف کلیک کنید. فرقی نمی‌کند که لازم باشد دراز بکشید یا از چند پله بالا بروید. صدها نظر و دیدگاه مختلف برای گرفتن عکس وجود دارد. هر زاویه متفاوت، روش جدیدی برای نگاه کردن به یک عکس به شما می‌دهد. به این ترتیب، در نهایت مجموعه‌ای از عکس‌های بسیار زیبا را در گالری خود خواهید داشت که می‌توانید بهترین عکس خود را انتخاب کنید.

موارد اشاره شده تنها تعدادی از قوانین پایه برای عکاسی بود، اگر به عکس گرفتن به طور مداوم ادامه دهید، به تدریج پیشرفت خواهید کرد.

شما از چه ترفندهایی برای عکاسی استفاده می‌کنید؟ در قسمت کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

 

382 1 0

ارسال دیدگاه‌